Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Susam yağı kürü nasıl yapılır bembeyaz dişlerin sırrı!

30.03.2021
53
Susam yağı kürü nasıl yapılır bembeyaz dişlerin sırrı!

Susam tahinin belli başlı maddesi olarak bilinmektedir. Tohum olarak bulunan susam baharat olarakta kullanılmaktadır. Mutfaklarımızda bulunan susamın insan sağlığına ne kadar yararlı olduğunu duymuş muydunuz? Dişleri beyazlatmasından tutunda kötü kolestrolü düşürmesine kadar o kadar çok konuda avantaj karşılayan susamın meçhul faydalarını öğrendikten sonradan mutfaklarınızdan yetersiz etmeyeceksiniz. Peki susam aslında dişleri beyazlatıyor mu? Diş beyazlatan susam kürü nasıl yapılır? Susamın faydaları neler? İşte susuzluk dair bütün bilinmesi gerekenler!

Dermansızlık ve halsizliğin çaresi!

 Susuma içeriğinde bolca demir maddesi barındırmaktadır. Kansızlık riskini ortadan kaldran susam yorgunluk ve halsizlik hislerinin düşürülmesine muavin olmaktadır. 

Kötü kolesterolü düşürür!

Susam fena kolestrol seviyesinin de düşmesini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra kalbi beslemekte ve damarların dinç olmasını sağlamaktadır. Arter hastalığına yakalanma ve felç geçirme riskini azaltır.

Karaciğerdeki toksinleri temizliyor

Yapılan araştırmalara kadar karaciğerdeki toksinleri temizliyor. Gözdeki bozuk hücreleri yenilemede de etkin olduğu bilinir.

Dişleri beyazlatıyor

Susam bununla beraber ağız ve diş sağlığına da iyi gelmektedir. Özellikle yağının dişleri beyazlattığı yapılan araştırmalarda ortaya çıkarılmıştır.

Diş beyazlatan susam kürü tarifi

Malzemeler:

1 yemek kaşığı susam yağı ,1 yemek yemek kaşığı limon suyu

Uygulanışı:

İki malzemeyi adamakıllı karıştırınız 5 dakika bekleyiniz. sonradan gazlı kumaş yardımıyla dişlerinize ve diş etlerinize masaj yaparak uygulayınız. 2 dakika bekledikten sonra ağzınızı tamamen durulayınız. Hafta da 2 kere bu karışımı dişlerinize uygulayınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.