Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Vajinal Mantar ve Rehabilitasyonu doğru mudur?

08.11.2021
348
Herkese iyi akşamlar bir mevzuda görüşlerinizi almak istiyorum.. 11 Eylül tarihinde hafif kaşıntı ama beyaz akıntı sezince daha evvel olduğum mantar enfeksiyonu geldi usuma ve evvelki hekimin verdiği fitili eczaneye gidip aldım. Gyno lomexin 2 adet var içinde yanında da konutta olan travazol kremi haftasonu kullandım bitti. 18 Eylül Perşembe gününe buluşma aldım yeniden de tetkik olmak için.. O güne kadar bir şey yoktu akıntı olarak, yalnızca kaşıntı vardı krem ile yönet ettim hekime gideceğim diye duş aldım ve ne olduysa ondan sonra oldu bir beyaz kesik kesik akıntı kaşıntı facia derecede ki öğreniyorum bende sabun, duş jeli yada şampuanın daha fena yaptığını bende dikkat ederek yaptım fakat dokunmuş olacak ki o gece yatamadım. Ertesi gün gittim hekime alttan tetkik oldum hekim hiç birşey göremiyorum beyaz akıntı içeride çok dedi oysa o kadar fazla gelmemişti bir kaç gün evveline kadar. Gidişat böyle olunca bir de üzerine kültür testi yaptı 3 adet sürüntü testi aldı. Bana kullanmak için travazol krem, Exagyn fitil 7 ad. ve her hafta 1 adet meşrubatım 7ad. Zolax hap verdi.
Ayrıca Winactive devireme jeli ve yeniden Winactive ıslatıcı verdi sipariş verdim yarın alıcam onları da..Bir de unutmadan sol yumurtalıkta 34mm’lik kist gördü adet ile gideceğini gitmezse ilaç rehabilitasyonu ile atılacağını söyledi. Beyaz sirkeye de su ile karıştırıp şırınga ile vajinanın iç kısmına sık 10 dk sonra fitili uygula dedi..
Konuta geldim akşamına beyaz sirkeyi uyguladım çok hafif yanma oldu sonrasında fitili uyguladım en dibe kadar itmeye çalıştım ama üçgen bir yapıda olduğundan çok zorlandım çeper güç yattım ama usum fitilde orada durduğunu seziyorum resmen. Sabah kalktım wc ye bir baktım çok az kan geliyo panik oldum ilacın yarısı da çıktı natürel erimemiş dahi çok huzursuz bir biçimde hekimi aradım hoş ittirmemişsin fitili çıkmış dedi, dedim kanama oldu adet olur mu öğrenemiyorum daha 6 gün var dedim takip et kendini yeniden ara yada gel dedi. Öğleden sonra gittim eşimle adet olmuştum natürel ki yeniden de fitili yapamıyorsan su ile yumuşat öyle uygula adetin bitince dedi haftaya da hakimiyete çağırdı..
Bugün hakimiyete gittim yalnızca 1 adet hap içebildim adet olduğum için hemen kist için ultrason ile baktı çok şükür geçmiş gitmiş, test neticelerine baktı 2si pak 1nde de vajinal kültür – Flora bakterileri üredi.. Diye yazı var. Hekim aurayı düzenlemek gerek çok kuru içerisi dedi daha önceki haline getirmek için konuttaki 6 fitili uygula, onun haricinde sirkeli suya devam kremlere de natürel devireme jellerini ve ıslatıcını al,ilacını haftada 1 iç ve fitillerin bitince de 12 adet Gynoflor fitili kullan dedi..
Tmm dedim çıktım bu sırada ilişki vs olmasa daha iyi diye ilave etti.. Ablama anlattım gidişatı fitilleri çok buldu elimde 6 fitil var kullanamadım adet olduğum için e daha sonrada 12 fitil kullanıcam çok mu öğrenemedim.. Hekim verdiyse bir nedeni vardır diyorum zira düzenlememiz daha önceki haline döndürmemiz gerek yoksa faize devam eder orada dedi. Sizce nasıl ilaçlar vermiş? Bu gidişatı yaşayan bir sürü kadın vardır muhakkağım sizler de fikrinizi söylerseniz çok mutlu olurum.
 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.