Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Dik omurga burgusu

25.04.2021
227
Dik omurga burgusu

Verimleri: Bu duruş omurgaya elastiklik ka­zandırır ve beli inceltir. Metot: Bacaklarınızı önünüze uzatarak yoga minderinizin üzerine oturun. Sol bacağınızı kı­vırın ve sol topuğunuzu kasığınıza doğru yak­laştırın. …

Verimleri: Bu duruş omurgaya elastiklik ka­zandırır ve beli inceltir.

Metot: Bacaklarınızı önünüze uzatarak yoga minderinizin üzerine oturun. Sol bacağınızı kı­vırın ve sol topuğunuzu kasığınıza doğru yak­laştırın. Sonra sağ bacağınızı kıvırın ve sağ aya­ğınızı sol uyluğunuzun üzerine yerleştirin. Şayet bu pozisyonda rahat edemiyorsanız, o za­man sağ ayağınızı sol ayağınızın önüne, yere koyabilirsiniz.

Sağ elinizi omurganızın bitimine, yere koyun. Sol elinizi ise sağ dizinizin üzerine yerleşti­rin. Şayet sağ ayağınızı uyluğunuzun üzeri­ne yerleştirdiyseniz, arkanızda duran sağ eliniz­le sağ ayağınızın başparmağını yakalayıp tutama­yacağınızı görün.

Soluk alın ve göğüs kemiğinizi sternum kaldırın. Soluk verirken sol elinizle sağ dizinizi kendinize doğru çekin ve gövdenizi sağa döndürün. Şayet sağ ayağınızı yakalayabiliyorsanız, dönüş hareketini yaparken ayağınızdan dayanak alın. Sağ omzunuzu geriye itin, sol omzunuzu ise olabildiğince önünüze uzatın ve sağ omzu­nuzun üzerinden arkaya doğru bakın. Gözlerinizi kapatın ve sekiz soluk süresince pozisyonunuzu gözetin. Ellerinizi hür vazgeçerek usulca Önünüze dönün. Sonra bacaklarını­zı hür vazgeçin ve sallayın. Bu defa evvel sağ ayağınızı kıvırarak ve be­deninizi sola döndürerek aynı egzersizi yineleyin.

Karşıt-duruş: Çocuk Pozu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.